XXVIII. FESTIVAL FORFEST CZECH REPUBLIC 2017
PROGRAM 2017
Pátek / Friday
12/5
Výstava Vysoko nad morom / Exhibition Highlyabovethe sea
K výstavě promluví historik umění Mgr. Marián Paukov, PhD, CSc. /SK/
V hudebním programu vystoupí Elena Letňanová /SK/ - klavír / piano
Poezii Jana Skácela recituje Ivan Kováč
17.00 - Zichyho palace Bratislava / Zichy Palace Bratislava - Slovak Republic
_____________________________________________________
Úterý / Tuesday
16/5
Marek Toman /CZ/ - beseda se známým českým spisovatelem
/ Literární pořad pro studenty SŠ ve spolupráci s Knihovnou Kroměřížska /
10.00 hod. - aula státního gymnázia Kroměříž
______________________________________________________
Pátek / Friday
9/6
Josef Adamík /CZ/ - Tvorba pro děti - autorský koncert / author concert
/ hudební projekt pro žáky 1.a 2. tříd ZŠ /
Josef Adamík - Jan Vodňanský "Šlo povidlo na vandr" cyklus písní pro děti
Jan Vrkoč Duettino
Účinkují učitelé a žáci ZUŠ Kojetín
10.00 - Muzeum Kroměřížska / Museum of Kroměříž
_________________________________________________________
Neděle / Sunday
11/6
Moravští madrigalisté /CZ/ Moravian Madrigals - chamber choir
Dirigenti: Mgr. Miroslav Smrčka, Michael Dvořák
Johan Sebastian Bach Du heilige Brunst - Choral
Giovanni Battista Martini Dextera Domini
J. D. Zelenka Caligaverunt oculi mei
Alessandro Scarlatti Exultate Deo
Bohuslav Matěj Černohorský Laudetur Jesus Christus
*** Jan Vrkoč Moteto k svátku sv. Jakuba Apoštola /prem./
*** Jan Vrkoč Moteto ke slavnosti Nanebevzetí Panny Marie /prem/
Antonín Tučapský O bone Jesu
Mária Jašurdová Ave Maria
Mária Jašurdová Salve Regina
*** Mária Jašurdová Beati / prem./
*** Josef Adamík Tráva / prem./
20.00 - Dóm sv. Václava / Cathedral St. Vaclav Olomouc
___________________________________________________
Pátek / Friday
16/6
Markéta Mazourová /CZ/ - bicí / percussion
Ladislav Doležel /CZ/ - klavír / piano
/ koncert pro žáky 7.- 9. tříd ZŠ ve spolupráci s DK Kroměříž /
Pavel Zemek Klavírní sonáta pro levou ruku
Roman Pallas Tom a Tom
Markéta Mazourová Velká Arkána
Earl Hatch The Furioso and Valse D Minor
M.Mazourová Listy Heroin
Martin Kučera Rotation
M.Mazourová ABC Music
Martin Kučera Ballada per Margatitta
K.Moszumanska Nazar Koncertní etudy
M.Mazourová Návštěva Afriky
Matthias Schmitt Dave's Dream
Zdena Košnarová Aiulela
Martin Kučera Zamyšlení
M.Mazourová Groovy
10.00 - Sněmovní sál zámku / Assembly Hall of the Chateau Kroměříž
__________________________________________________________________
Neděle / Sunday
18/6
Jiří Matys /CZ/ - autorský koncert / author concert
Účinkuje Matysovo kvarteto /CZ/
Richard Kružík - 1.housle, Jakub Látal - 2.housle,
David Šlechta - viola, Robert Kružík - violoncello
Jiří Matys 1.smyčcový kvartet op.21 /1957/
Jiří Matys Smyčcové kvartetino /1948/
Jiří Matys 2.smyčcový kvartet op.31 /1960-61/
Jiří Matys 5.smyčcový kartet /1989-90/
Jiří Matys 7.smyčcový kvartet /2007-8/
14.00 - Obrazárna zámku / Picture Gallery of the Chateau Kroměříž
Elena Letňanová /SK/ - klavír, Jan Král /CZ/ - klavír,Ladislav Doležel /CZ/ -klavír
** Massimiliano Messieri Cansoni da Alice
** Jan Vrkoč Barevná suita pro klavír
Robert Hejnar 1. klavírní sonáta "Vyzvánění"
František Emmert 3.klavírní sonáta
Pavel Zemek Klavírní sonáta pro levou ruku
17.00 - Sněmovní sál zámku / Assembly Hall of the Chateau Kroměříž
Martin Herchenröder - organ, Friedrich Gauwerky - violloncelo / Germany /
Karlheinz Stockhausen Suita - Zvěrokruh / 1. - 6. část /
Martin Herchenröder Winternachtmusik 1514
Sophia Gubaidulina In croce
Bernd Alois Zimmermann Vier kurze Studien /1970/
Bengt Hambraeus Shogaku pro varhany
Karlheinz Stockhausen Suita - Zvěrokruh / 7. - 12. část /
20.00 - Chrám sv. Mořice / Church of St.Maurice- Kroměříž
__________________________________________________________________
Pondělí / Monday
19/6
Kolokvium Duchovní proudy v současném umění
Colloquium Spiritual Streams in Contemporary Arts
10.00 - Muzeum Kroměřížska / Opening in Museum of Kroměříž
Zdeněk Šplíchal /CZ/ - výstava / exhibition
Zdeněk Šplíchal
Hrubá síla I, 2013
Hrubá síla II, 2013
Otevřená otázka, 2013
Zastavená rotace, 2013
Miroslav Štěpánek /CZ/
Sloup světla, 2012
Stéla, 2015
Černý čtverec, 2016
Zlatý čtverec, 2016
16.00 - Sala terrena zámku / Sala Terrena of the Chateau Kroměříž
Tommy Barr / Ireland - výstava / exhibition
18.00 - Galerie U Artuše / Artuš Gallery
Friedrich and Rebecca Edelmann / USA - Germany / Violoncello, Fagot
Hans Gál Divertimento op. 90 No.1
Karl Michael Komma Three Duos
Paul Hindemith Four Pieces
Otmar Mácha Apollon and Marsias
Max Stern Songs of Ascents
*** Marius Ruhland Sonatine / world premiere /
20.00 - Obrazárna zámku / Picture Gallery of the Chateau Kroměříž
TASTES /CZ/ Ivo Medek, Vít Zouhar, Jan Kaván, Sára Medková
Multimediální projekt / Multimedia project
22.00 - Sněmovní sál zámku / Assembly Hall of the Chateau Kroměříž
___________________________________________________________________
Úterý / Tuesday
20/6
Kolokvium Duchovní proudy v současném umění
Colloquium Spiritual Streams in Contemporary Arts
10.00 - Muzeum Kroměřížska / Opening in Museum of Kroměříž
Josef Adamík /CZ/ - autorský koncert / author concert
Dechový kvintet s dětskými hračkami
17.00 - Muzeum Kroměřížska / Museum of Kroměříž
KONVERGENCE /CZ/ - komorní sdružení / chamber ensemble
*** Ondřej Štochl Notturno fragile pro housle, violu, kytaru a klavír
Valentin Silvestrov Epitaf L.B. pro violu a klavír
Alexander Peci Sonáta č. 7 pro klavír "Spectrali"
Arne Sanders Intrada / Terzo spazio pro smyčcové trio
Tomáš Pálka Quelle pro violoncello a klavír
Ondřej Štochl Premiéra nové skladby pro housle, violu, cello, klavír a kytaru
20.00 - Sněmovní sál zámku / Assembly Hall of the Chateau Kroměříž
_____________________________________________________________________
Středa / Wednesday
21/6
Kolokvium Duchovní proudy v současném umění
Colloquium Spiritual Streams in Contemporary Arts
10.00 - Muzeum Kroměřížska / Opening in Museum of Kroměříž
ISHA TRIO /CZ/
Lucie Rozsnyó soprán
Kristina Vaculová flétna
Sára Medková klavír
Miloš Štědroň Wie ein Hund
Toru Takemitsu Voice
Henry Cowell Vocalise
G.Aperghis Reciations
Ivo Medek New-Ancient-Stories
H.Lachenmann Guero
Miloš Štědroň Pretty Ophelia, Poor Ophelia
17.00 - Sněmovní sál zámku / Assembly Hall of the Chateau Kroměříž
Klavírní trio SOLARIS 3 /CZ/ a TRIO OPERA
/společný projekt/koncert dvou ansámblů - klavírního tria Solaris 3, ve kterém hrají Anna Veverková, Martin Levický, Štěpán Filípek a souboru Trio Opera v sestavě Barbora Šteflová, Štěpán Filípek a Ondrej Olos/.
Isang Yun Piano trio (1972)
František Emmert Trio pro hoboj, violoncello a klavír (1988)
Peteris Vasks Episodi e Canto perpetuo per piano trio (1985)
20.00 - Sněmovní sál zámku / Assembly Hall of the Chateau Kroměříž
_____________________________________________________________________
Čtvrtek / Thursday
22/6
Stanislav Nosek /CZ/ - housle / violin
Mária Veitová /CZ/ - klavír / piano
Jiří Gemrot Romance pro housle a klavír (2004)
Gabriel Fauré Sonáta č. 1 A dur op. 13 pro housle a klavír
Allegro molto, Andante, Allegro vivo, Allegro quasi presto
Aleš Zlatník Dva kusy pro klavír - Moderato con calma, Allegro
Sergej Prokofjev Sonáta č. 2 D dur, op. 94a pro housle a klavír
Moderato, Presto, Andante, Allegro noc brio
17.00 Sněmovní sál zámku / Assembly Hall of the Chateau Kroměříž
*** Karel Svozil /CZ/ - VESMÍRNÝ POUTNÍK / Universe pilgrim - /svět. premiéra /
/ komorní kantáta na text Jiřího Bureše pro mezzosoprán, tenor, bas a komorní orchestr
Karel Svozil Modlitba sv. Jana Bosca pro sbor a cappella
Karel Svozil Modlitba skřivánka pro sbor a varhany
Karel Svozil Modlitba holubice pro ženský sbor, housle a varhany
Karel Svozil Modlitba pro sbor a varhany
Sólisté: Aneta Szukalská-mezzosoprán, Ondřej Múčka-tenor, Martin Šujan-bas
Komorní pěvecký sbor Dvořák a Svatocecilský komorní orchestr Olomouc řídí Jan Gottwald
20.00 - Chrám sv. Mořice / Church of St.Maurice - Kroměříž
________________________________________________________________
Pátek / Friday
23/6
Jan Meisl / CZ / - autorský koncert / author concert
/ účinkuje soubor "Familia Musica" ve složení Christine Meisl - housle, Petra Meisl ml. - violoncello, Petra Meisl - alt, Jan Meisl - klavír /
Jan Meisl Mysterium Sv. Václava pro sólový klavír
Jan Meisl Chanson pour Christine pro housle a klavír
Jan Meisl Nové biblické písně pro alt a klavír
Jan Meisl Moje oblíbené hračky pro violoncello a klavír
Jan Meisl Husitské písně pro alt, housle, violoncello a klavír
17.00 - Sněmovní sál zámku / Assembly Hall of the Cateau of Kroměříž
Karel Hiner / CZ / - varhany /organ
/ spoluúčinkuje Bohdana Hinerová - housle /
Klement Slavický Fresky pro varhany
Bohuslav Martinů Vigilia pro varhany
Karel Hiner Houslový koncert A dur
Petr Eben Nedělní hudba
Fantasia II
Finale
20.00 - Chrám sv. Mořice / Church of St.Maurice- Kroměříž
________________________________________________________________
Sobota / Saturday
24/6
Tvorba mladých českých básníků - autorské čtení / author readings
Marek Toman, Petr Vaculovič, Roman Szpuk /CZ/ a další
14.00 - Kolonáda Květné zahrady / Colonnade of Flower Garden Kroměříž
David Danel /CZ/ - houslový recital / violin recital
Martin Marek Salvataggio di due S. (2004)
Miroslav Srnka This long town of White to cross (2004)
Mika Pelo (Švédsko/USA) Silent Voyage (2003)
Mika Pelo Toys pro housle a eletroniku (2013)
Slavomír Hořínka Probuzení (2009)
*** Elia Koussa (Libanon) Journeying
17.00 - Rotunda Květné zahrady / Rotunda of Flower Garden Kroměříž
Lenka Kozderková /CZ/ - flétna / flute
Markéta Mazourová /CZ/ - bicí / percussion
Eva Vogeltanzová /CZ/ - kytara / guitar
Steve Reich Acoustic Conterpoint /arr. for flute,guitar and marimba /
Markéta Mazourová Fog for marimba
Štěpán Rak Giordano Bruno for flute and guitar
Hans Werner Henze Drei Tentos for guitar
*** František Chaloupka New composition for flute and electronics /sv.prem./
** Peter Lackner Canon September for guitar and marimba / čes. prem./
*** Markéta Mazourová Tirády for flute,guitar and marimba / sv.prem./
20.00 - Rotunda Květné zahrady / Rotunda of Flower Garden Kroměříž
__________________________________________________________________________
Neděle / Sunday
25/6
Věra Müllerová /CZ/ - klavírní recitál / piano recital
Jiří Bezděk 4. klavírní sonáta "Petr,Laura a ďábel"
Karel Pexidr 8. klavírní sonáta
Jeff Hamburg City light
Holmer Becker Fantasia pro klavír
Pavel Samiec Sonáta pro klavír č.1
17.00 - Sněmovní sál zámku / Assembly Hall of the Chateau Kroměříž
BRNO CONTEMPORARY ORCHESTRA / CZ /
dirigent: Pavel Šnajdr, solistka: Šárka Brychová - mezzosoprán
Josef Adamík Nebeské pastviny
** Lajos Huszár Icons in memory of János Pilinszky
Pavel Zemek Sedm slov Krista na kříži / I.komorní symfonie /
20.00 - Chrám sv. Mořice / Church of St.Maurice- Kroměříž
_____________________________________________________________________
Pondělí / Monday
26/6
Nao Higano /Japan/ - soprán / soprano
Hoang Thi Kieu Anh /Vietnam/ - klavír - autorský koncert / author concert
Hoang Thi Kieu Anh
Sluneční list
Ave Maria
Requiem
Lotosové jezírko a vrabci
Mantra - Pravdivá slova
Věčná láska - Na konci cesty
Návštěva do pagody
Noční orchidea
Tichý šepot lásky
Slzy v noci a Jaro
Budhistická modlitba
20.00 - Sněmovní sál zámku / Assembly Hall of the Chateau Kroměříž
_____________________________________________________________________
Čtvrtek / Thursday
29/6
Chvalte Hospodina všechny národy - ekumenická liturgie
/ Hudební pořad Kreativního centra Getsemany - Hodonín /
Petr Vaculovič
Chvalte Hospodina
Milost vám a pokoj
Smiluj se nade mnou, Bože
Pojďte, vraťme se k Hospodinu
Lide můj, otevřu svá ústa ku přísloví
Blaze chudým v duchu
Kdybych mluvil jazyky
Kdo chce být první
Věřit Bohu znamená
Prvního dne
Když jedli
Na světě byl
Milosrdenství, pokoj a láska
18.00 - Sbor Jana Blahoslava-Riegrovo nám.- Kroměříž
______________________________________________________________
Sobota / Saturday
1/7
LA SIERRA UNIVERSITY WIND ENSEMBLE /USA/
conductor: Giovanni Santos / chamber concert
** Giovanni Santos Los Caminos / European Premiere
** Massimiliano Messieri Dreamland / European Premiere
John Mackey The Ringmaster's March
Andrew Boysen, Jr Song for My Children
Eric Whitacre Sleep
Steve Danyew Magnolia Star
Anthony Leon Tus Ojos
Michael Patterson Cityscape
** Danilo Comitini Coplanding Softly / European Premiere
20.00 - Sněmovní sál zámku / Assembly Hall of the Chateau Kroměříž
POSTFEST PLUS - kompoziční kurzy pro mladé skladatele / 19. - 26.6.2017 /
Sbor Jana Blahoslava - Riegrovo náměstí Kroměříž
____________________________________________________________________
Sobota / Saturday
26/8
Kroměřížské ateliéry
Jiří Ropek /CZ/ - autorský poslechový pořad / listening program
10.00 - Zahradní atelier / Garden Atelier
Dr.Milan Slavický /CZ/- autorský poslechový pořad / listening program
14.00 - Zahradní atelier / Garden Atelier
________________________________________________________________________
Neděle / Sunday
3/9
Václav Vaculovič /CZ/ - exhibition The places of Oblivion / MÍSTA ZAPOMNĚNÍ
Zdenka Vaculovičová /CZ / - houslový recitál / violin recital
17.00 - exhibition - Palazzo Graziani, San Marino City, REPUBLIC SAN MARINO
The duration of the exhibition : 16.8. - 3.9.2017
ve spolupráci s festivalem MaskFest / with cooperation with MaskFest
Festival